Nadace Děti-kultura-sport rozdělila 5 milionů korun pro oblast kultury

15.03.2011 10:17

Uherskohradišťský klub kultury v neděli 13. března 2011 hostil představitele asi 260 organizací celého regionu. Zástupci Nadace Děti - kultura - sport jim tu předali symbolické šeky pro financování jejich projektů v oblasti kultury.

  „O kulturní grant si zájemci žádají již od roku 2005. Zájem o něj nás každoročně překvapí. V letošním roce je téměř 4x vyšší než v době, kdy jsme ho vyhlásili poprvé. V rámci kulturního grantu si tak letos zažádalo 415 uchazečů dohromady o více než 22 milionů korun“, upřesnila Gabriela Jelínková, výkonná manažerka Nadace Děti-kultura-sport.
 
Nadace Děti-kultura-sport nakonec uspokojila 259 žadatelů, mezi něž rozdělila 5 milionů korun. Mezi obdarovanými jsou neziskové organizace, příspěvkové organizace, občanská případně jiná sdružení, fyzické osoby či městské a obecní úřady v celém Zlínském kraji. Prostředky pomohou podpoře kulturních projektů, ať už v oblasti folkloru, hudby, divadla, výtvarného umění či literatury.
 
Během slavnostního odpoledne, kdy byly úspěšným uchazečům slavnostně předány šeky a smlouvy na jejich projekty, byla udělena i speciální Cena nadace.
 
Tu letos za oblast kultury získala etnografka Slováckého muzea Romana Habartová.
 
„Toho, že mohu být zde, si nesmírně vážím, stejně, jako celé činnosti Nadace Děti-kultura-sport. Jen málokterá organizace dnes totiž dokáže takto podporovat potřebné projekty a zejména pak jednotlivce a subjekty, kteří by se k finančním prostředkům jinak neměli šanci dostat. Jsem přesvědčena o tom, že peníze, které v rámci kulturního grantu Nadace Děti-kultura-sport rozděluje, jsou vždy velmi seriózně a ušlechtile využívány tak, aby se regionu vracely zpět,“ uzavírá Romana Habartová.

—————

Zpět


Kontakt

Lenka Rašticová

rasticova@volny.cz

Děcka z Buchlovic o.s.
Brněnská 16
Buchlovice 687 08


737 285 333